Competition
Super Liga 2019/2020
Slovakia
Games
Regular Season | |||||||||
Sat | 20.Jul.2019 - 17:00 | Zemplín Michalovce | 0-3 | Žilina | Gam1 | 10 | |||
Sat | 20.Jul.2019 - 18:00 | Senica | 3-1 | Trenčín | Gam1 | 5 | |||
Sat | 20.Jul.2019 - 19:00 | Pohronie | 1-3 | Slovan Bratislava | Gam1 | ||||
Sun | 21.Jul.2019 - 18:00 | Ružomberok | 1-0 | Nitra | Gam1 | 5 | |||
Sun | 21.Jul.2019 - 18:00 | Spartak Trnava | 2-0 | Sereď | Gam1 | 29 | |||
Sun | 21.Jul.2019 - 18:00 | Zlaté Moravce | 1-2 | DAC | Gam1 | 12 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 17:15 | Nitra | 0-1 | Zlaté Moravce | Gam2 | 5 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 18:00 | Trenčín | 1-1 | Ružomberok | Gam2 | 4 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 18:00 | Sereď | 2-1 | Senica | Gam2 | 6 | |||
Sat | 27.Jul.2019 - 19:00 | Slovan Bratislava | 3-0 | Zemplín Michalovce | Gam2 | 9 | |||
Sun | 28.Jul.2019 - 18:00 | Žilina | 4-2 | Spartak Trnava | Gam2 | 10 | |||
Sun | 28.Jul.2019 - 18:00 | Dunajská Streda | 5-1 | Pohronie | Gam2 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 17:00 | Senica | 0-3 | Slovan Bratislava | Gam3 | 3 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 18:00 | Žilina | 2-1 | Trenčín | Gam3 | 12 | |||
Sat | 03.Aug.2019 - 18:00 | Ružomberok | 0-1 | Pohronie | Gam3 | ||||
Sat | 03.Aug.2019 - 18:00 | Zlaté Moravce | 1-0 | Zemplín Michalovce | Gam3 | 3 | |||
Sun | 04.Aug.2019 - 17:00 | Spartak Trnava | 2-0 | Nitra | Gam3 | 5 | |||
Sun | 04.Aug.2019 - 18:00 | Sereď | 3-1 | DAC | Gam3 | 6 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 17:00 | Ružomberok | 2-3 | Žilina | Gam4 | 4 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 18:00 | Slovan Bratislava | 4-0 | Zlaté Moravce | Gam4 | 1 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 18:00 | Trenčín | 2-1 | DAC | Gam4 | 2 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 18:00 | Zemplín Michalovce | 3-0 | Senica | Gam4 | 2 | |||
Sat | 10.Aug.2019 - 18:00 | Nitra | 3-2 | Sereď | Gam4 | 1 | |||
Sun | 11.Aug.2019 - 17:00 | Pohronie | 2-2 | Spartak Trnava | Gam4 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 17:00 | Spartak Trnava | 1-2 | Trenčín | Gam5 | 3 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 18:00 | Senica | 2-2 | Ružomberok | Gam5 | 4 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 18:00 | Zlaté Moravce | 0-0 | Pohronie | Gam5 | ||||
Sat | 17.Aug.2019 - 18:00 | Žilina | 3-0 | Nitra | Gam5 | 6 | |||
Sat | 17.Aug.2019 - 18:00 | Sereď | 0-4 | Slovan Bratislava | Gam5 | 2 | |||
Sun | 18.Aug.2019 - 17:00 | DAC | 1-1 | Zemplín Michalovce | Gam5 | 2 | |||
Fri | 23.Aug.2019 - 18:00 | Senica | 1-3 | Zlaté Moravce | Gam6 | 9 | |||
Sat | 24.Aug.2019 - 18:00 | Pohronie | 0-4 | Trenčín | Gam6 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 18:00 | Zemplín Michalovce | 1-1 | Sereď | Gam6 | ||||
Sat | 24.Aug.2019 - 18:00 | Ružomberok | 0-1 | Spartak Trnava | Gam6 | ||||
Sun | 25.Aug.2019 - 16:30 | Slovan Bratislava | 1-1 | Žilina | Gam6 | 2 | |||
Sun | 25.Aug.2019 - 18:15 | Nitra | 1-2 | DAC | Gam6 | 1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 17:00 | Spartak Trnava | 2-1 | Zemplín Michalovce | Gam7 | ||||
Sat | 31.Aug.2019 - 18:00 | Žilina | 5-0 | Senica | Gam7 | 6 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 18:00 | Zlaté Moravce | 4-2 | Ružomberok | Gam7 | 1 | |||
Sat | 31.Aug.2019 - 18:00 | Sereď | 3-3 | Pohronie | Gam7 | ||||
Sun | 01.Sep.2019 - 17:00 | DAC | 5-2 | Slovan Bratislava | Gam7 | 1 | |||
Sun | 01.Sep.2019 - 18:00 | Trenčín | 2-2 | Nitra | Gam7 | 2 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 13:00 | Pohronie | 0-3 | Nitra | Gam8 | ||||
Sat | 14.Sep.2019 - 18:00 | Zemplín Michalovce | 2-1 | Trenčín | Gam8 | 5 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 18:00 | Senica | 0-1 | Dunajská Streda | Gam8 | 4 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 18:00 | Zlaté Moravce | 0-0 | Žilina | Gam8 | 4 | |||
Sat | 14.Sep.2019 - 18:00 | Ružomberok | 1-1 | Sereď | Gam8 | 2 | |||
Sun | 15.Sep.2019 - 17:00 | Slovan Bratislava | 2-0 | Spartak Trnava | Gam8 | 2 | |||
Wed | 18.Sep.2019 - 17:00 | Spartak Trnava | 0-0 | Senica | Gam9 | 5 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 16:00 | DAC | 0-1 | Ružomberok | Gam9 | 4 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 18:00 | Sereď | 0-0 | Zlaté Moravce | Gam9 | 1 | |||
Sat | 21.Sep.2019 - 18:00 | Žilina | 2-1 | Pohronie | Gam9 | ||||
Sat | 21.Sep.2019 - 18:00 | Nitra | 0-2 | Zemplín Michalovce | Gam9 | ||||
Sun | 22.Sep.2019 - 17:00 | Trenčín | 2-4 | Slovan Bratislava | Gam9 | 1 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 15:30 | Sereď | 1-1 | Trenčín | Gam10 | ||||
Sat | 28.Sep.2019 - 18:00 | Senica | 1-0 | Pohronie | Gam10 | ||||
Sat | 28.Sep.2019 - 18:00 | Slovan Bratislava | 5-0 | Nitra | Gam10 | 5 | |||
Sat | 28.Sep.2019 - 18:00 | Zemplín Michalovce | 0-1 | Ružomberok | Gam10 | 2 | |||
Sun | 29.Sep.2019 - 17:00 | Zlaté Moravce | 1-3 | Spartak Trnava | Gam10 | ||||
Sun | 29.Sep.2019 - 17:00 | DAC | 1-0 | Žilina | Gam10 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 15:30 | Spartak Trnava | 1-2 | DAC | Gam11 | 2 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Žilina | 1-0 | Sereď | Gam11 | 5 | |||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Nitra | 1-4 | Senica | Gam11 | ||||
Sat | 05.Oct.2019 - 16:00 | Pohronie | 2-2 | Zemplín Michalovce | Gam11 | ||||
Sun | 06.Oct.2019 - 16:00 | Trenčín | 2-2 | Zlaté Moravce | Gam11 | 3 | |||
Sun | 06.Oct.2019 - 17:00 | Ružomberok | 1-1 | Slovan Bratislava | Gam11 | 4 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Slovan Bratislava | 2-1 | Pohronie | Gam12 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Žilina | 1-1 | Zemplín Michalovce | Gam12 | 3 | |||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Nitra | 1-2 | Ružomberok | Gam12 | ||||
Sat | 19.Oct.2019 - 16:00 | Sereď | 2-1 | Spartak Trnava | Gam12 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 16:00 | Trenčín | 2-3 | Senica | Gam12 | ||||
Sun | 20.Oct.2019 - 17:00 | DAC | 2-1 | Zlaté Moravce | Gam12 | 2 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 15:00 | Ružomberok | 2-2 | Trenčín | Gam13 | 1 | |||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | Senica | 0-1 | Sereď | Gam13 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | Zlaté Moravce | 1-0 | Nitra | Gam13 | ||||
Sat | 26.Oct.2019 - 16:00 | Pohronie | 0-2 | DAC | Gam13 | ||||
Sun | 27.Oct.2019 - 16:00 | Zemplín Michalovce | 0-1 | Slovan Bratislava | Gam13 | 4 | |||
Sun | 27.Oct.2019 - 17:00 | Spartak Trnava | 0-1 | Žilina | Gam13 | 1 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 15:00 | Nitra | 1-0 | Spartak Trnava | Gam14 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | Slovan Bratislava | 2-0 | Senica | Gam14 | 7 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | Pohronie | 1-2 | Ružomberok | Gam14 | ||||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | DAC | 0-0 | Sereď | Gam14 | 4 | |||
Sat | 02.Nov.2019 - 16:00 | Zemplín Michalovce | 2-2 | Zlaté Moravce | Gam14 | 4 | |||
Sun | 03.Nov.2019 - 14:00 | Trenčín | 3-0 | Žilina | Gam14 | 1 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 13:00 | Žilina | 1-2 | Ružomberok | Gam15 | 9 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | DAC | 3-1 | Trenčín | Gam15 | 2 | |||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Spartak Trnava | 3-2 | Pohronie | Gam15 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Senica | 4-0 | Zemplín Michalovce | Gam15 | ||||
Sat | 09.Nov.2019 - 16:00 | Sereď | 0-1 | Nitra | Gam15 | 1 | |||
Sun | 10.Nov.2019 - 14:00 | Zlaté Moravce | 0-1 | Slovan Bratislava | Gam15 | 1 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 13:00 | Pohronie | 1-1 | Zlaté Moravce | Gam16 | ||||
Sat | 23.Nov.2019 - 13:00 | Zemplín Michalovce | 5-0 | DAC | Gam16 | 3 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 13:00 | Nitra | 0-0 | Žilina | Gam16 | 3 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 13:00 | Trenčín | 1-0 | Spartak Trnava | Gam16 | 3 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 14:00 | Ružomberok | 2-2 | Senica | Gam16 | 3 | |||
Sat | 23.Nov.2019 - 15:00 | Slovan Bratislava | 2-0 | Sereď | Gam16 | 3 | |||
Fri | 29.Nov.2019 - 17:00 | Spartak Trnava | 2-0 | Ružomberok | Gam17 | 17 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 12:30 | Dunajská Streda | 1-0 | Nitra | Gam17 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 13:00 | Trenčín | 0-1 | Pohronie | Gam17 | ||||
Sat | 30.Nov.2019 - 13:00 | Zlaté Moravce | 0-0 | Senica | Gam17 | 3 | |||
Sat | 30.Nov.2019 - 13:00 | Sereď | 0-2 | Zemplín Michalovce | Gam17 | 2 | |||
Sun | 01.Dec.2019 - 14:00 | Žilina | 0-0 | Slovan Bratislava | Gam17 | 6 | |||
Sat | 07.Dec.2019 - 13:00 | Zemplín Michalovce | 2-0 | Spartak Trnava | Gam18 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 13:00 | Ružomberok | 0-0 | Zlaté Moravce | Gam18 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 13:00 | Nitra | 1-1 | Trenčín | Gam18 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 13:00 | Pohronie | 2-1 | Sereď | Gam18 | ||||
Sat | 07.Dec.2019 - 14:30 | Slovan Bratislava | 2-0 | DAC | Gam18 | ||||
Sun | 08.Dec.2019 - 14:00 | Senica | 1-2 | Žilina | Gam18 | ||||
Sat | 15.Feb.2020 - 13:00 | Trenčín | 8-1 | Zemplín Michalovce | Gam19 | 1 | |||
Sat | 15.Feb.2020 - 13:00 | Nitra | 0-0 | Pohronie | Gam19 | ||||
Sat | 15.Feb.2020 - 13:00 | Sereď | 2-2 | Ružomberok | Gam19 | 1 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 13:00 | Žilina | 3-0 | Zlaté Moravce | Gam19 | 4 | |||
Sun | 16.Feb.2020 - 14:00 | DAC | 0-0 | Senica | Gam19 | ||||
Sun | 16.Feb.2020 - 14:00 | Spartak Trnava | 0-0 | Slovan Bratislava | Gam19 | 1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 13:00 | Zlaté Moravce | 1-3 | Sereď | Gam20 | 1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 13:00 | Ružomberok | 0-0 | DAC | Gam20 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 13:00 | Pohronie | 0-1 | Žilina | Gam20 | ||||
Sat | 22.Feb.2020 - 13:00 | Slovan Bratislava | 2-0 | Trenčín | Gam20 | 1 | |||
Sat | 22.Feb.2020 - 13:00 | Zemplín Michalovce | 1-0 | Nitra | Gam20 | 1 | |||
Sun | 23.Feb.2020 - 14:00 | Senica | 2-0 | Spartak Trnava | Gam20 | 1 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Pohronie | 0-0 | Senica | Gam21 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Spartak Trnava | 2-1 | Zlaté Moravce | Gam21 | 3 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Žilina | 2-2 | DAC | Gam21 | 2 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Nitra | 0-1 | Slovan Bratislava | Gam21 | 1 | |||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Trenčín | 2-1 | Sereď | Gam21 | ||||
Sun | 01.Mar.2020 - 14:30 | Ružomberok | 1-1 | Zemplín Michalovce | Gam21 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | Sereď | 0-3 | Žilina | Gam22 | 1 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | Slovan Bratislava | 1-0 | Ružomberok | Gam22 | 3 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | Senica | 0-3 | Nitra | Gam22 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | Zlaté Moravce | 2-0 | Trenčín | Gam22 | 1 | |||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | DAC | 0-1 | Spartak Trnava | Gam22 | ||||
Sat | 07.Mar.2020 - 14:30 | Zemplín Michalovce | 1-0 | Pohronie | Gam22 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 13.Jun.2020 - 16:00 | Zlaté Moravce | 2-1 | Nitra | Gam1 | 2 | |||
Sat | 13.Jun.2020 - 16:00 | Trenčín | 4-0 | Pohronie | Gam1 | ||||
Sat | 13.Jun.2020 - 16:00 | Senica | 1-1 | Sereď | Gam1 | 4 | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 13.Jun.2020 - 17:00 | Slovan Bratislava | 1-0 | Ružomberok | Gam1 | 8 | |||
Sat | 13.Jun.2020 - 19:00 | DAC | 5-0 | Zemplín Michalovce | Gam1 | ||||
Sun | 14.Jun.2020 - 17:00 | Žilina | 2-1 | Spartak Trnava | Gam1 | ||||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 16:00 | Nitra | 2-0 | Senica | Gam2 | 1 | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 17:00 | Žilina | 2-3 | Slovan Bratislava | Gam2 | 2 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 20.Jun.2020 - 19:00 | Zlaté Moravce | 2-3 | Trenčín | Gam2 | 2 | |||
Sun | 21.Jun.2020 - 16:00 | Sereď | 2-2 | Pohronie | Gam2 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sun | 21.Jun.2020 - 17:00 | Zemplín Michalovce | 1-1 | Ružomberok | Gam2 | 1 | |||
Sun | 21.Jun.2020 - 19:00 | Spartak Trnava | 0-2 | DAC | Gam2 | 4 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 16:00 | Pohronie | 1-0 | Zlaté Moravce | Gam3 | ||||
Sat | 27.Jun.2020 - 16:00 | Sereď | 1-0 | Nitra | Gam3 | 1 | |||
Championship Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 17:00 | Zemplín Michalovce | 2-2 | Spartak Trnava | Gam3 | 3 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 27.Jun.2020 - 19:00 | Senica | 1-3 | Trenčín | Gam3 | 1 | |||
Championship Round | |||||||||
Sun | 28.Jun.2020 - 17:00 | Ružomberok | 2-1 | Žilina | Gam3 | 3 | |||
Wed | 01.Jul.2020 - 19:00 | DAC | 1-3 | Slovan Bratislava | Gam3 | 6 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:00 | Spartak Trnava | 2-0 | Ružomberok | Gam4 | 6 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:00 | DAC | 2-0 | Žilina | Gam4 | 5 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:00 | Slovan Bratislava | 4-0 | Zemplín Michalovce | Gam4 | 10 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:00 | Senica | 0-0 | Zlaté Moravce | Gam4 | 5 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:00 | Trenčín | 3-2 | Sereď | Gam4 | 5 | |||
Sat | 04.Jul.2020 - 17:00 | Nitra | 0-2 | Pohronie | Gam4 | ||||
Championship Round | |||||||||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:00 | Slovan Bratislava | 0-0 | Spartak Trnava | Gam5 | 11 | |||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:00 | Ružomberok | 0-1 | DAC | Gam5 | 2 | |||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:00 | Žilina | 5-0 | Zemplín Michalovce | Gam5 | 10 | |||
Relegation Round | |||||||||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:00 | Pohronie | 1-0 | Senica | Gam5 | ||||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:00 | Trenčín | 0-3 | Nitra | Gam5 | 8 | |||
Sat | 11.Jul.2020 - 17:00 | Zlaté Moravce | 1-0 | Sereď | Gam5 | 1 | |||
Europa League Play-offs - Semi-finals | |||||||||
Tue | 14.Jul.2020 - 17:00 | Ružomberok | 1-0 | Zemplín Michalovce | 7 | ||||
Tue | 14.Jul.2020 - 19:00 | Spartak Trnava | 3-0 | Trenčín | 1 | ||||
Europa League Play-offs - Final | |||||||||
Fri | 17.Jul.2020 - 17:00 | Spartak Trnava | 0-2 | Ružomberok | 4 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Super Liga - 2019/2020
- 100% 165 / 165 Games
- Home team wins 44.24%
- Draws 25.45%
- Away team wins 30.3%
- Over 1.5 69.7%
- Over 2.5 49.7%
- Over 3.5 28.48%
- Goals 424
- Goals /match 2.57
- Goals /match home 1.48
- Goals /match away 1.09
- Both teams score 43.64%
- Goals after 80' 14.39%
No tv schedule yet for US
(change)